LKS Lubatowa - strona nieoficjalna

 • Witamy na nieoficjalnej stronie juniorów klubu - LKS Lubatowa.
 • Aktualności:
 • 2015-06-16 Awans!
 • 2015-05-26 XVI Kolejka!
 • 2015-05-22 XV Kolejka!
 • Wyniki ostatniej kolejki:
 • OKS Markiewicza Krosno - OZS Guzikówka 3:0
 • LKS Głowienka - Jasiołka Świerzowa 5:3
 • Zorza Łęki Dukielskie - Tęcza Zręcin 0:1
 • Beskid Równe - LKS Lubatówka 1:2
 • Burza Rogi - LKS Lubatowa 0:3
 •        
Strona klubowa
Herb

Logowanie

Ostatnie spotkanie

Burza RogiLKS Lubatowa
Burza Rogi 0:3 LKS Lubatowa
2015-06-13, 11:00:00
     
oceny zawodników »

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 19

Informacja

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników.

Administracja strony nie ponosi odpowiedzialności za umieszczone opinie użytkowników.

Zakazuje się zamieszczania treści wulgarnych, dyskryminujących na tle rasowym, religijnym, politycznym lub jakimkolwiek innym oraz treści powszechnie uznawanych za niemoralne i obraźliwe.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 136, wczoraj: 83
ogółem: 600 428

statystyki szczegółowe

Historia

Początki sportu zorganizowanego w Lubatowej sięgają lat 70-tych. Inicjatorem założenia Klubu Sportowego był Jan Jakieła (obecnie mieszkaniec Kobylan). Zebranie założycielskie odbyło się w klubokawiarni Ruch, w budynku "starej szkoły" w Lubatowej. Uczestniczyło w nim około 50 osób oraz pracownicy GRN z jej przewodniczącym Józefem Turkiem.

Działalność pierwszego Ludowego Zespołu Sportowego (LZS) nastawiona była na piłkę nożną. Zajęcia odbywały się na boisku przy Szkole Podstawowej w Lubatowej, a w czasie zimy w tzw. "baraku" służącym w owym czasie za miejsce, gdzie urządzano dyskoteki, zabawy. Mecze rozgrywano z drużynami z sąsiednich wiosek. Kazimierz Zima wspominał, że pierwszy mecz z Lubatówką zakończył się remisem 2:2.

LZS jednak borykał się ze sportowymi trudnościami. Z powodu braku środków i własnego stadionu piłkarskiego działalność klubu trwała tylko 2 lata (1971-1973) Kolejne próby utworzenia klubu podjęto jesienią 1974r. W zebraniu założycielskim uczestniczyło wielu mieszkańców Lubatowej zainteresowanych reaktywowaniem drużyny piłkarskiej. Grupę inicjatywną stanowili: Kazimierz Zima, Walenty Stanisz, Stanisław Podlaszczak, Stanisław Jakieła, Edward Borek, Mieczysław Bałon, Adam Zima, Eugeniusz Zima.

Wiosną 1975r. zgłoszono drużynę do rozgrywek Ligi Wiejskiej. Po zwycięstwie w swojej grupie w sezonie 1975/1976 zespół piłki nożnej zgłoszono do klasy "C". "Swoje" mecze rozegrano na stadionie w Rogach. Trzeba podkreślić, że działalność klubu oparta była na społecznej pracy jego założycieli. Ówczesny naczelnik Gminy, Kazimierz Boczar poparł zaangażowanie młodych sportowców finansując zakup strojów, butów, piłek, niekiedy pokrywał koszty wyjazdu na mecze.

Większość środków była zdobywana systemem gospodarczym (działacze organizowali dyskoteki, festyny, zabawy taneczne). Drużyna funkcjonowała bez trenera, zajęcia odbywały się na boisku przy Szkole Podstawowej w Lubatowej. Klub okazał się kuźnią młodych talentów. Już w pierwszym roku istnienia kilku zawodników zasiliło klub "Burza" Rogi, który wtedy był już w "A" klasie. W sezonie 1976/1977 w rozgrywkach w klasie "C" drużyna Lubatowej zajęła II miejsce, miała szanse na awans do klasy "B", ale ze względu na brak stadionu podięto decyzję o pozostaniu w tej samej grupie.

Drużyna kolejny raz przeżywała kryzys i w 1978r. rozpadła się. Ponownie Klub wznowił swoją działalność w 1979r., ale zawiesił ją znów w roku 1982. Klub posiadał wtedy dobrych utalentowanych sportowców, którzy po rozpadzie drużyny w Lubatowej przez kilka sezonów zasilali wspomnianą "Burzę" Rogi (Jan Stanisz, Wacław Zima, Bogdan Parylak, Piotr Stanisz) i "Przełęcz" Dukla (Jan Pernal, Ryszard Zima, Andrzej Zając) W styczniu 1999 r LZS została przekształcony w Ludowy Klub Sportowy (LKS).

Komitet Założycielski reprezentowali : Tadeusz Sokół, Józef Turek, Adam Jakieła. 29 czerwca 1999r. wybrano zarząd LKS Lubatowa: Maciej Węgrzyn - prezes, Jan Jakubczyk- zastępca, Tadeusz Sokół - sekretarz, Czesława Drozd - skarbnik, Józef Chłap, Maciej Zając. W skład Komisji Rewizyjnej weszli: Andrzej Borek, Jan Owsiany, Witold Podlaszczak. Na zebraniu tym powołano do życia sekcję piłki nożnej (30 zawodników), której kierownikiem został Bolesław Murdzek.

Pierwszym trenerem został Jan Stanisz. W związku z tym, że w naszej miejscowości nie było stadionu mecz rozgrywano na stadionie LKS "Burza" Rogi. Od tego czasu zaznacza się stabilizacja klubu. Powoli, systematycznie drużyna podnosi swoje kwalifikacje, jest w czołówce grupy "B". W roku 2002 występuje w grupie "A". Drużyna piłkarska to grono dobrych sportowców, mieszkańców Lubatowej. Trenerzy, którzy przyczynili się do zwycięstwa drużyn w latach 1999-2005 to: Jan Stanisz, Wacław Zima, Andrzej Michalczyk, Tomasz Stanisz.

Obecnie Klub posiada trzy drużyny : seniorów w klasie "B", juniorów w klasie "O" oraz trampkarzy w klasie "O", którzy w sezonie 2010/2011 wywalczyli historyczny awans.

 

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Tabela ligowa

Wyniki

Ostatnia kolejka 18
OKS Markiewicza Krosno 3:0 OZS Guzikówka
LKS Głowienka 5:3 Jasiołka Świerzowa
Zorza Łęki Dukielskie 0:1 Tęcza Zręcin
Beskid Równe 1:2 LKS Lubatówka
Burza Rogi 0:3 LKS Lubatowa

Statystyki drużyny

Wyszukiwarka